Site Overlay

Fundacja przy Plantach

Szanowni Państwo,

w ramach przedstawienia działalności Fundacji Przy Plantach oraz motywacji, które stały za jej założeniem, zachęcamy do zapoznania się z wywiadem udzielonym przez założycielkę fundacji. Poniżej jest także możliwość pobrania statutu Fundacji Przy Plantach.

Z wyrazami szacunku,

Marta Grabowska

Prezes Fundacji Przy Plantach

Projekty

Statut fundacji do pobrania

 

Regulamin wydarzeń fundacji

Sprawozdanie FINANSOWE 2022

Sprawozdanie 2021

Sprawozdanie FINANSOWE 2021

Na os. Warszawskim powstała niedawno Fundacja Przy Plantach, której założycielka przygotowała ciekawą ofertę bezpłatnych warsztatów i koncertu dla seniorów i nie tylko. 

Poniżej rozmowa z Martą Grabowską.

Czy może Pani powiedzieć kilka słów o sobie?

Jestem wokalistką, śpiewającą głównie repertuar skierowany do seniorów, gdyż są to piosenki Anny German i słynne utwory z filmów sprzed lat, takie jak, np.  „Parole, parole”, „Moon River”, „Smile”, „Somewhere over the rainbow”,, „Już nie zapomnisz mnie” i wiele innych. Prowadzę również warsztaty muzykoterapeutyczne dla seniorów, osób niepełnosprawnych oraz warsztaty umuzykalniające dla rodzin z dziećmi wg teorii uczenia się muzyki Edwina E. Gordona. Jestem także absolwentką Kulturoznawstwa UAM (oraz Grafiki  Projektowej WSNHiDz), tak więc praca w charakterze animatora  kultury i w sektorze kultury leży nie tylko w zakresie moich zainteresowań, ale i wykształcenia.

Skąd pomysł, aby założyć fundację i organizować bezpłatne warsztaty, wydarzenia dla mieszkańców naszych osiedli?

Jestem mieszkanką os Warszawskiego od 10 lat, a od urodzenia Antoninka. Od zawsze brakowało mi w tej okolicy Domu Kultury, czy innej kulturalnej placówki. Stąd cieszy  mnie niezwykle, ze w Antoninku powstanie Ośrodek Kultury!

Po przeprowadzeniu się na os Warszawskie, jako młodej mamie, brakowało mi, z kolei jakiegoś miejsca spotkań rodziców i dzieci, wartościowych zajęć dla dzieci. Dlatego założyłam miejsce o nazwie PAM PAM Przy Plantach, w którym rodzice mogą uczestniczyć w warsztatach umuzykalniających – Gordonkach – prowadzonych w oparciu o nowatorską koncepcję uczenia się muzyki Edwina E. Gordona.  Odbywające się na os. Warszawskim od kilku lat, cieszące się zainteresowaniem, Gordonki, (o nich więcej na stronie przyplantach.pl) stały się też miejscem dającym okazję nawiązania sąsiedzkich relacji. Między innymi podczas tych spotkań, można było usłyszeć opinie, że na osiedlu „niewiele się dzieje”, szczególnie dla seniorów (na Gordonki przychodzą także babcie, dziadkowie z wnukami). Nie odbywają się, np. żadne bezpłatne zajęcia, nie ma jakiegokolwiek miejsca spotkań dla seniorów. Oddalony Klub Cybinka, ulokowany za ruchliwą szosą, jest poza zasięgiem wielu osób starszych. Postanowiłam spróbować coś zrobić w tym względzie.  Założyłam  fundację i udało się uzyskać wsparcie Urzędu Miasta na zorganizowanie projektu „Sąsiedzkie Planty”, czyli kilku  osiedlowych wydarzeń dla seniorów i nie tylko, na które teraz bardzo serdecznie zapraszam! Wydarzenia będą się odbywały w listopadzie i grudniu.

Jest Pani młodą osobą, a wykonuje utwory dla seniorów i prowadzi zajęcia z tą grupą osób. Skąd taki kierunek zainteresowań?

Zgadza się. Jestem wokalistką śpiewającą najczęściej, ale i najchętniej repertuar skierowany właśnie głównie do seniorów. Myślę, że miłość do śpiewu i takiego repertuaru zaszczepiła we mnie moja, nie żyjąca już, babcia, z którą bardzo dużo w dzieciństwie śpiewałam. Sentyment do seniorów i dawnych piosenek widocznie we mnie pozostał…

Zapraszam serdecznie wszystkich seniorów i nie tylko na koncert z okazji otwarcia projektu „Sąsiedzkie Planty”. Odbędzie się on dnia 9.11, o g. 17 w siedzibie fundacji, przy ul. Kutnowskiej 16, lub w pobliskim lokalu „Na widelcu”, na osiedlu Warszawskim-dawnej Restauracji Wiedeńskiej (w zależności od ilości uczestników i ewentualnych obostrzeń). Będzie to Koncert Piosenek Anny German oraz  przebojów filmowych sprzed lat. Koncert urozmaicony jest ciekawym komentarzem na temat Anny German i pozostałych piosenek, czy wykonawców. Mamy nadzieję, ze miło spędzicie Państwo z nami wtorkowe popołudnie, a może nawet chwilami wspólnie zaśpiewamy!

W ramach projektu odbędą się również zajęcia dla seniorów, i warsztat dla rodzin z dziećmi, w siedzibie Fundacji Przy Plantach, przy ul. Kutnowskiej 16. Szczegóły znajdziecie Państwo poniżej.

Wszystkie wydarzenia w ramach projektu “Sąsiedzkie Planty” są bezpłatne. 

Liczba miejsc ograniczona.

Obowiązują zapisy poprzez :

  • e-mail: ms.grabowska@gmail.com
  • tel. 697 183 844.

O wokalistce można przeczytać na stronie martagrabowska.pl

Z kolei o odpłatnych zajęciach muzycznych dla dzieci od 0-3 lat, Gordonkach wraz z opiekunami, prowadzonych przez fundację w soboty, w siedzibie przy ul. Kutnowskiej 16 na os. Warszawskim, można przeczytać na stronie przyplantach.pl

Czekamy na Was!

Wydarzenia organizowane są z zachowaniem obostrzeń i zasady dystans, dezynfekcja maseczka i dedykowane są dla osób zdrowych.

Projekt „Sąsiedzkie Planty” sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania. #poznanwspiera